RSS

جایزه زنبق طلای شهر فلورانس که در سال ۲۰۱۱ به نسرین ستوده وکیل مبارز و شجاع ایرا…

11 May

‫جایزه زنبق طلای شهر فلورانس که در سال ۲۰۱۱ به نسرین ستوده وکیل مبارز و شجاع ایرانی تعلق گرفته بود به شیرین عبادی به رسم امانت اهدا شد.


Timeline Photos
جایزه زنبق طلای شهر فلورانس به نسرین ستوده اهدا شد
________________________
جایزه زنبق طلای شهر فلورانس که در سال ۲۰۱۱ به نسرین ستوده وکیل مبارز و شجاع ایرانی تعلق گرفته بود به شیرین عبادی به رسم امانت اهدا شد.

مرکز حامیان حقوق بشر ـ زنبق طلای شهر فلورانس که در سال ۲۰۱۱ به نسرین ستوده وکیل مبارز و شجاع ایرانی به دلیل پی گیریش در رسیدن به عدالت و حقوق بشر تعلق گرفته بود، دیروز در سالن مینیاتور شهرداری شهر فلورانس به رسم امانت به شیرین عبادی برنده صلح نوبل ۲۰۰۳ اهدا شد

زنبق طلای شهر فلورانس که به مدافعان حقوق بشر از طرف شهر فلورانس تعلق می گیرد و دو سال پیش به نسرین ستوده تعلق گرفته بود ، دیروز بعد از دوسال در سالن مینیاتور شهرداری فلورانس با حضور خانم سوزاننا اگوستینی رییس کمیسیون صلح در شهرداری فلورانس و ائوجنیو جانی رییس شورای شهر فلورانس و سناتور الدو اسپینی به خانم شیرین عبادی، و دوست و همکار نسرین ستوده اهدا شد.

این مراسم با حضور شهروندان و مقامات فلورانسی و هموطنان ایرانی مقیم فلورانس انجام شد.

در این مراسم ائوجنیو جانی رئیس شورای شهر فلورانس به روابط بین مردم دو کشو ایران و ایتالیا اشاره کرد و از اینکه مردم همیشه پشتیبان یکدیگر هستند و نه حکومت ها . وی از اینکه افتخار دادن جایزه نسرین را به خانم عبادی دارد ابراز خرسندی کرد و افزود که امیدوار است بزودی نسرین و سایر زندانیان سیاسی ایران آزاد گردند.

خانم سوزاننا اگوستینی رئیس کمیسیون صلح شهر فلورانس از اینکه شهر فلورانس و کمیسیون صلح همیشه پشتیبان شهروندان ایرانی و به خصوص ایرانیان مقیم ایتالیا و شهر فلورانس است سخن گفت و اینکه شهر فلورانس همیشه پشتیبان آزادی طلبی و عدالت خواهی ایرانیان بوده و خواهد بود و از اینکه نسرین ستوده ، وکیل و مادر دو کودک فقط به جرم انجام و ظیفه بیش از دو سال است که در زندان می باشد ابراز تاسف و خواهان آزادی او شد.

خانم شیرین عبادی در سخنانش ضمن ابراز قدر دانی از این جایزه که به دوست و همکارش نسرین ستوده تعلق گرفته است، یادآوری نمود که همکارش حتی در زندان هم دست از مبارزه برای رسیدن به حق بر نمی دارد . وی از سالها همکاریش با نسرین ستوده سخن گفت و اینکه نسرین همیشه یک مبارز بوده و هست و بیشتر مواقع بطور رایگان از فعالان حقوق زن و کودکان و زندانیان سیاسی دفاع کرده است . شیرین عبادی دوستی مردم ایتالیا و ایران را یاد آوری کرد و اینکه هنر و فرهنگ این دو کشور را در طول تاریخ و با فاصله های جغرافیایی زیاد بهم نزدیک می کند و عدالت طلبی و همدلی اکنون این راه را کوتاهتر کرده است . در پایان زنبق طلای شهر فلورانس و نشان یادبود شهر فلورانس برای نسرین ستوده به شیرین عبادی اهدا شد و همینطور نشان یادبود شهر فلورانس به نشان احترام و ستایش از شخصیت شیرین عبادی به ایشان اهدا شد.
http://sepidedam.com/12775
۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۲

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 11, 2013 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: