RSS

محمد سيف‌زاده وکیل در بند، در پي مشكلات قلبي صبح روز سه شنبه از زندان رجايي شهر…

17 Oct


محمد سيف‌زاده وکیل در بند، در پي مشكلات قلبي صبح روز سه شنبه از زندان رجايي شهر كرج به يكي از مراكز تخصصي قلب تهران انتقال يافت و بستري شد.

امروز ساعت ملاقات ؛ دکتر سیدمحمد سیف زاده در بیمارستان مرکز قلب تهران با بیماریهای بسیار حاصل از دوران زندان؛ از بیماری قلبی تا دیسک کمر و آب مروارید چشم و سنگینی گوش و حکمی که در ۵ فروردین گذشته به پایان رسید، اما دستگاه قضایی با پروند سازی غیرقانونی از آزادی‌اش اجتناب نمود!

سعید دهقان، وکیل دادگستری می‌نویسد:

حیاط مرکز قلب تهران را آرام آرام طی کردیم تا به بخش صورتیِ طبقه پنجم آن رسیدیم؛ جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد. شاید ظاهراً دردِ قلبِ فیزیکی، محمد سیف زاده را به اینجا رسانده باشد، اما او و همکارانی نظیر عبدالفتاح سلطانی و نسرین ستوده و محمدعلی دادخواه و مصطفی دانشجو، دردهای مهمتر را چنان بر قلب‌هایشان احساس می کنند که حتی فرصت های کوتاه در دیدارهای سرپایی را نیز برای بیانش از دست نمی دهند و آزادی‌های مقطعیِ هر کدامشان، موجب فراموشی آن مرارت‌ها نمی شود. آنکه بیشتر در این فرصت‌های کوتاه از خبرِ عدم وفای به عهد مقامات قضایی برای آزادی‌ها و رفع حصرها در اعیاد قربان و غدیر می نالد ماییم؛ ایشان اما همچنان نگرانِ تنگنای وکالت در ایران هستند و بی‌مهری‌های مقامات قضایی و بی‌تدبیری‌های مدیران کانونی و بی‌خیالی‌های جامعه وکالت …
تکمله: می دانم در حالی که قلبِ هسته ی سیاست در ژنو می تپید و همگان غصه ی دردِ کمرِ سکاندارِ ظریفِ این روزهای سیاست خارجی را می خوردند؛ و در شرایطی که در به هم ریختگیِ ترازوها، کشیدن وزنی نداشت تا عدالت مفهومِ از دست رفته‌اش را بازیابد و کیهان نشینان نیز دستِ کم با خجالت کشیدن آشتی کنند و همگان از این بابت خیالشان جمع شود، سخن از رنج‌های قلبی که برای حق دفاع می تپد و چاشنی سیاست ندارد، ارزشِ خبریِ آن کمر درد را هم ندارد؛ می دانم!

شرح عکس: وقتی عکسی در حضور مامورانِ معذور، دزدکی گرفته شده باشد، بهتر از این هم نمی شود! (ساعت ۱۵ امروز ۲۵ مهر / مرکز قلب تهران / خ کارگر)‬


‫جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫جایی که حیاتِ حق دفاع در کالبد یکی دیگر از وکلای مدافعِ حق و قانون می تپد‬

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on October 17, 2013 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: