RSS

از صفحهٔ فیس بوک رضا خندان، همسر نسرین ستوده: “تا وقتی که فضای دادگاهها را در ک…

02 Nov

‫از صفحهٔ فیس بوک رضا خندان، همسر نسرین ستوده:

"تا وقتی که فضای دادگاهها را در کشورمان از نزدیک ندیده بودم, تنها تصویری که از یک دادگاه داشتم فیلم هایی بود که از تلویزیون پخش می شد. آنها اغلب دادگاه‌های اروپایی و یا آمریکایی را نشان می دادند و چالش‌های حقوقی آنها را.
اما زمانی که برای اولین بار در جلسه دادگاهی در ایران حاضر شدم تمام ذهنیات‌ام فرو ریخت چرا که چیزی که مشاهده می کردم هیچ شباهتی به آنچه که دیده بودم نداشت. نه محیط و فضای مناسب برای تشکیل جلسه نه ادبیات حاکم و نه روند دقیق قضایی. تنها فضای حاکم بر آنجا فضای رعب آوری بود که وجود داشت.
در آن جلسه وقتی که آقای عبدالفتاح سلطانی بدون توجه به تهدیدی که در جلسه ی قبل شده بود از جا برخواست و دفاعیات‌اش را آغار کرد تازه احساس کردم که دادگاه و محکمه یعنی چه؟ دفاع حقوقی توام با بیان و ادبیات فاخر توسط یک وکیل برجسته همه را سرجای خود میخکوب کرد.
در آن پرونده او وکیلِ وکیلِ زندانی دیگری بود که خود پس از چند ماه به او و دیگر موکلان‌اش در زندان پیوست و ۱۳ سال زندان در تبعید را به جان خرید اما به سوگند حرفه‌ای‌اش وفادار ماند.
عرصه به زندانیان آنقدر تنگ شده است که او هم اکنون برای احقاق حقوق زندانیان بیمار به همراه یاران‌اش امیر خسرو دلیر ثانی، سعید مدنی و مهدی خدایی و همزمان ۸۰ زندانی سیاسی دیگر در زندان رجایی شهر دست به اعتصاب غذا زده است."‬


‫عبدالفتاح سلطانی دست به اعتصاب غذا زده است – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری و از بنیان‌گذاران “کانون مدافعان حقوق بشر”، در زندان اوین تهران دست به اعتصاب غذا زده است.‬

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 2, 2013 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: