RSS

زندانیان معترض در اوین معترض زندان اوین در سومین روز اعتصاب غذای خود خطاب به مسو…

04 Nov

‫زندانیان معترض در اوین معترض زندان اوین در سومین روز اعتصاب غذای خود خطاب به مسوولان نوشتند: ” اگر دین ندارید،لااقل آزاده باشید. ”

بنا بر اطلاع ” کمپین صلح فعالان در تبعید ”، زندانیان یاد شده در سومین روز اعتصاب غذای خود طی بیانیه‌ای ضمن تاکید بر تخلفات سازمان زندانها به نیابت از قوه قضاییه و اشاره به مرگ زندانیانی چون افشین اسانلو، حسن ناهید، محسن دگمه چی والبرز قاسمی، اعتراضات خود را در ۷ بند تشریح کردند.

بر اساس شواهد غیر قابل انکار، سازمان زندان‌ها به نیابت از قوه قضاییه تخلفات عدیده‌ای در این زمینه داشته و دارد. پرونده شهادت زنده یاد هدی صابر در بند ۳۵۰ زندان اوین به دلیل اهمال و تخلف مدیریت زندان هنوز در محاکم قضایی باز است.ایست قلبی مرحوم افشین اسانلو در مسیر انتقال از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان که به فوت وی منجر شد، هنوز در یاد و خاطره ما مانده است.

به اسامی فوق نام زندانیان دیگری همچون مرحوم حسن ناهید، محسن دگمه چی و البرز قاسمی را نیز می‌توان افزود که همگی به دلیل تعلل و بی‌توجهی مسولین زندان در معالجه، درگذشتند.

از این گذشته روند تدریجی فرسایش جسمی و روحی برخی از زندانیان به دلیل شرایط نامساعد زندان و ابتلای آنان به بیماریهای مزمن و حاد و در عین حال بی‌توجهی و تاخیر مدیریت زندان در ارایه خدمات درمانی مناسب، مدتهاست روند مرگ تدریجی زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی، عقیدتی، امتیتی را آغاز کرده است.

اهم مشکلات و مسایلی که موجب شد تا امضا کنندگان این بیانیه پس از بار‌ها گفتگو و پیگیری برای متقاعد سازی مسولان برای اصلاح وضعیت و در آستانه سالروز شهادت مرحوم ستار بهشتی اعتصاب غذا کنند عبارت است از:

۱- عدم ارایه خدمات درمانی تخصصی به بیماران نیازمند به دلیل فقدان پزشک متخصص در زندان.
۲-موکول نمودن اعزام بیماران به مراکز درمانی خارج از زندان به پوشیدن لباس مخصوص و بستن دستبند و پابند و در نتیجه انصراف زندانیان به خصوص زندانیان سیاسی – عقیدتی به همین دلیل.
۳- مداخله نهادهای امنیتی، دادستانی و حتی برخی قضات در فرایند اعزام بیماران به مراکز درمانی و اعمال محدودیت غیر قانونی جهت تصمیم گیری در این زمینه.
۴-فرایند طولانی و چندین ماهه برای موافقت با اعزام زندانیان به مراکز درمانی به رغم تایید نیاز به خدمات تخصصی درمانی فوری از سوی پزشک قانونی و پزشکان شاغل در زندان.
۵- فقدان پزشک متخصص در پاره‌ای از رشته‌ها و عدم استقرار دایمی پزشکان متخصص در دیگر رشته‌ها در محل زندان.
۶- بی‌توجهی به وضعیت بسیاری از بیماران زندانی به این بهانه که بیماری آنان حاصل حضور در زندان بوده و امری عادی است.
۷- عدم تامین هزینه معالجه برخی بیماران به خصوص بیماران صعب العلاج که تامین دارو و درمان آنان نیاز به هزینه بالا دارد.‬


‫زندانیان معترض در اوین در سومین روز اعتصاب غذا: اگر دین ندارید،لااقل آزاده باشید – سپیده دم‬
sepidedam.com
‫زندانیان معترض در اوین معترض زندان اوین در سومین روز اعتصاب غذای خود خطاب به مسوولان نوشتند:”اگر دین ندارید،لااقل آزاده باشید.”‬

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 4, 2013 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: