RSS

وکلای مرکز حامیان حقوق بشر با انتشار بیانیه اى از خواسته هاى عبدالفتاح سلطانى که…

06 Nov

‫وکلای مرکز حامیان حقوق بشر با انتشار بیانیه اى از خواسته هاى عبدالفتاح سلطانى که در اعتراض به عدم رسیدگى به وضعیت زندانیان بیمار دست به اعتصاب غذا زده است، حمایت کرده و اعلام کردند که مسوولان زندان مسوول حفاظت از جان این وکیل زندانى و زندانیان بیمار هستند.


Timeline Photos
وکلای مرکز حامیان حقوق بشر با انتشار بیانیه اى از خواسته هاى عبدالفتاح سلطانى که در اعتراض به عدم رسیدگى به وضعیت زندانیان بیمار دست به اعتصاب غذا زده است، حمایت کرده و اعلام کردند که مسوولان زندان مسوول حفاظت از جان این وکیل زندانى و زندانیان بیمار هستند.

متن کامل این بیانیه به شرح زیر است :

عدم رسیدگی به وضعیت زندانیان بیمار بویژه در رابطه با زندانیان سیاسی و عقیدتی به رویه ای جاری و حربه ای برای به زانو در آوردن زندانیان و کشاندن آنان به سوی مرگی خاموش در زندانهای جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

مرگی که به زعم مسئولان قضائی و زندانها پیامدی برای آنان نداشته و بدون کمترین هزینه سیاسی در داخل و خارج از کشور حکومت را از وجود منتقدان یا مخالفن سیاسی و عقیدتی رها می کند.

مرگ ناشی از بیماریهای کشنده بسیاری از زندانیان سیاسی در سالهای اخیر، بیانگر این واقعیت است. واقعیتی که زندانیان سیاسی و عقیدتی را با مجازاتی سخت تر از مجازات تحمیل شده بر آنان مواجه کرده است.

متأسفانه خودسریها و عدم توجه به موازین بین المللی و قوانین داخلی در برخورد با زندانیان سیاسی ریشه ای عمیق در عملکرد قوه قضائیه و نهادهای وابسته به آن دارد . سخت ترین وضعیتی که ممکن است یک حقوق دان، وکیل و مدافع حقوق بشر در آن قرار گیرد وضعیتی است که خودسری و بی مسئولیتی نهادهای مسئول یک کشور، جایگزین قانون و تعهد به انجام وظایف قانونی آنان شود.

عبدالفتاح سلطانی وکیل و مدافع حقوق بشر که بخش بزرگی از فعالیتهای شغلی خود را بر مبنای دفاع از متهمان و محکومان سیاسی و عقیدتی قرار داده، اینک در زندان شاهد این بی عدالتیها و خودسری ها در حق این محرومین از آزادی است.

او که ابزاری جز قانون و سخن راندن از قانون ندارد اینک سخن گفتن از قانون را ناتوان از مقابله با رفتارهای فراقانونی و ضد انسانی مسئولان قوه قضائیه و زندانها یافته است. او که خود از بیماریهای گوارشی کولیت روده و گاستریت معده رنج می برد ناگزیر شده است دست به اعتصاب غذا بزند و سلامتی و جان خود را هزینه دفاع از حقوق افرادی بی دفاع قرار دهد.

زندانیانی که با بیماریهای سختی دست به گریبان هستند و باید درخارج از زندان و محیطی دور از استرس و فشار مداوا گردند. وکلای مرکز حامیان حقوق بشر ضمن محکوم کردن روند عدم رسیدگی به وضعیت زندانیان سیاسی و عقیدتی بیمار و با حمایت از خواسته هاى عبدالفتاح سلطانی، مسئولان زندان را مسئول حفظ جان سلطانی و همه زندانیان بیمار می داند.

وکلاى مرکز حامیان حقوق بشر

تاریخ: 11/06/2013
منبع:http://www.irangreenvoice.com/article/2013/nov/06/38591

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on November 6, 2013 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: