RSS

پاسخ ژیل ژاکوب به تهديد و حملات علیه لیلا حاتمی

19 May

‫پاسخ ژیل ژاکوب به تهديد و حملات علیه لیلا حاتمی‬


Timeline Photos
*** لطفا این مطلب را تا انتها بخوانید ***

پاسخ ژیل ژاکوب به تهديد و حملات علیه لیلا حاتمی

صبح امروز، دوشنبه، ژیل ژاکوب، رئیس فستیوال سینمایی کن از طریق صفحۀ توئیتر خود به حملات و انتقادهای مقامات جمهوری اسلامی در مورد رفتار "غیراسلامی" لیلا حاتمی واکنش نشان داد و نوشت: "روبوسی، رسمی عادی و متداول در دنیای غرب است"… در ایران، معاون وزیر ارشاد گفته بود که هنرمندانی که در جشنواره‌های بین المللی حاضر می شوند، باید شئونات ایرانی اسلامی را رعایت کنند.

سایت‌های ایرانی که از بینش رسمی جمهوری اسلامی پیروی می‌کنند از جمله نوشته‌اند: "طی روزهای گذشته تصاویری از یک بانوی بازیگر سینمای ایران به عنوان یکی از داوران در شصت و هفتمین دوره جشنواره کن در صفحات اجتماعی منتشر شد… در یکی از این تصاویر در برخورد وی با رییس این جشنواره رفتار نامتعارفی مشاهده می شود".
منظور از رفتار نامتعارف، روبوسی لیلا حاتمی با ژیل ژاکوب، رئیس جشنوارۀ کن است. آقای ژیل ژاکوب ٨٤ سال دارد.

وی در پاسخ به اعتراضات مطرح‌شده، در صفحۀ توئیتر خود نوشته است: "این من بودم که با خانم حاتمی روبوسی کردم. در آن لحظه، او در نظر من مظهر تمامی سینمای ایران بود".
ژیل ژاکوب ادامه می‌دهد: "این بحث و جنجالی که به دلیل یک رسم عادی و متداول دنیای غرب درگرفته، دلیلی برای بودن ندارد (ناموجه است)"…

در ایران، حسین نوش‌آبادی، معاون وزیر ارشاد گفته بود: "هنرمندانی که در جشنواره های بین المللی حاضر می شوند، باید شئونات ایرانی اسلامی را رعایت کنند".
به اعتقاد نوش‌آبادی "احترام به ارزش های کشور حداقل انتظار مردمی است که به این هنرمندان احترام می گذارند، از این رو هنرمندان نیز باید نمایندگان شایسته ای برای فرهنگ مردم باشند".
وی هشدار داده است که هنرمندان باید ملاحظات کشور را در نظر داشته باشند تا "مورد سوءاستفاده دشمنان قرار نگیرند".

همچنین خانم لاله افتخاری، دبیر اول کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اعتراض شدید به رفتار لیلا حاتمی خواهان "برخورد جدی" با او شد و گفت: "ما شهید داده‌ایم که اسلام زنده بماند… این اسلام نباید با رفتار‌های غیر اخلاقی کسی که خود را هنرمند ایرانی می‌داند، آسیب ببیند"…
او افزود: "نباید زنانی که در بستر نظام جمهوری اسلامی امکاناتی برایشان فراهم شده تا به هنری دست پیدا کنند از این بستر سوء استفاده کنند و به آبروی نظام اسلامی ضربه بزنند".

لاله افتخاری اخطار کرد که "وزارت ارشاد باید تکلیف خودش را با این هنرمندان که جایگاه زن ایرانی را در خارج از مرز‌های ایران رعایت نمی‌کنند، مشخص کند"

منبع: راديو بين المللي فرانسه

خانم لاله افتخاری يقينا قدم زدن شما با بشار اسد، که حداقل ۱۵۰،۰۰۰ زن و مرد و کودک را به قتل رسانده، به آبروی ایرانی‌ ها ضربه میزند نه رو بوسی یک هنرپیشه محبوب با رئیس يكي از معتبر‌ترین جشنواره هاي سينمايي دنیا!

نمایندگان مجلس بهتر است به جای مسائلی‌ که به آنها ربطی‌ ندارد به این موضوعات بپردازند:

وعده حسن روحانی در مورد دریاچه ارومیه چه بود؟ ۲.۵ میلیارد دلار را کجا هزینه کرده است؟
http://goo.gl/D3r3F3

معاون پارلمانی وزیر ارشاد دولت تدبیر و امید نیز میبایست بداند، اولا شهروندان ایرانی‌ در مسافرت تابع قوانین کشور میزبان هستند نه حکومت ولایت فقیه دوما شما بهتر است به این سوالات پاسخ دهید:

یورش ماموران به نمایشگاه کتاب و تهدید مدیر انتشاراتی نصیرا که گفتند با ماشین از رویت رد می‌شویم، هم‌سو با اعتقادات دینی شماست؟ لازم به ذکر است مدیر انتشارات نصیرا بعد از تعطیلی غرفه انتشاراتی خود در نمایشگاه کتاب تهران از سوی وزارت ارشاد، به دلیل تهدید و فشارهای امنیتی از ایران خارج شد.

آزار جنسی دختران در استخر توسط یک دیپلمات ایرانی‌ در برزیل هم‌سو با اعتقادات دینی شماست؟

آیا ۵۰ موردی که در لینک زیر ذکر شده هم‌سو با اعتقادات دینی شماست؟

http://goo.gl/4zh8SO

چرا وزارت امور خارجه دولت تدبیر و امید تصور می‌کند، ایرانیان موظف هستند در همهٔ کشور‌های دنیا مطابق الگوی رفتاری آنها عمل کنند؟

http://goo.gl/uG2UaH

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on May 19, 2014 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: