RSS

آیا حسن روحانی و جواد ظریف قادر هستند به این پرسش پاسخ دهند؟

18 Sep

‫آیا حسن روحانی و جواد ظریف قادر هستند به این پرسش پاسخ دهند؟‬


Timeline Photos
آیا حسن روحانی و جواد ظریف قادر هستند به این پرسش پاسخ دهند؟

پرسش دیگری که خبرنگاران غربی باید از «ظریف و روحانی» در نیویورک بپرسند:

اگر واقعا «گروه داعش» دست پرورده اسرائیل و آمریکاست، چه نیازی به جعل کردن خبر و انتشار اخبار کذب توسط «خبرگزاری رسمی‌ دولت» در این رابطه بود؟ کافی‌ بود اگر شواهد و مستنداتی در دست داشتید آنها را منتشر نمایید! اگر تصوير ميكنيد خبر جعلي نبوده، چرا ادوارد اسنودن تا كنون پس از گذشت ٣ ماه به گزارش وبسايت تايم اعتراض نكرده است؟

در هفته‌ها و ماه‌های اخیر پس از انتشار اخباری که بر اساس شواهد و مستندات نشان میدهد گروه داعش در خدمت رژیم بشار اسد و جمهوری اسلامی ایران است منتشر شد، طرفداران حکومت با تهدید و فحاشی نسبت به گردانندگان سپیده دم عنوان میکردند که دولت اسلامی عراق و شام (داعش) از گروهک‌های ساخته امریکا ، اسرائیل ، عربستان و … است!

اگر طرفداران دولت جمهوری اسلامی ادعای درستی‌ را مطرح کردند، پس چرا خبرگزاری رسمی‌ دولت به «جعل خبر» در این رابطه متوسل شد؟

خبری جعلی و نقل قول های‌ی‌ دروغين از " ادوارد اسنودن" و هیلاری کلینتون که باعث تعجب وبسایت TIME شد و در گزارشی ضمن اظهار تعجب از این خبر ایرانی نوشت: "در دوره محمود احمدی نژاد انتشار این دست اخبار دیگر عجیب نبود، اما در دولت روحانی انتشار اخبار کذب از خبرگزاری رسمی ایران خیلی عجیب است"

۱۹ جولای ۲۰۱۴ – آنا بیکر – وب سایت تیم
http://goo.gl/uB1Jw6

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران زیر نظر دولت روحانی در تاریخ ۱۸ تير ۱۳۹۳ مدعی شد که اسنودن در افشاگری اخیر خود گفته:
" ایجاد گروه داعش یک طرح مشترک آمریکایی و انگلیسی برای تامین امنیت اسراییل است. ساخته و پرداخته کردن گروه داعش یک عملیات مشترک اطلاعاتی به نام " نیش زنبور" و کار مشترک سرویس های اطلاعاتی آمریکا و بریتانیا برای ایجاد یک تهدید جدید در خاورمیانه و به حاشیه راندن تهدید اسراییل و از این طریق تامین امنیت رژیم اسراییل است."
این خبر به سرعت در تمامی خبرگزاری‌های فارسی از جمله "تهران‌تایمز" منتشر شد.

وب سایت خبری تحلیلی فرارو – تیرماه ۱۳۹۳
http://goo.gl/vq7EL1
عصر ایران- تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۳
http://goo.gl/Qftxa4

عبدالرحمن الراشد: داعش در خدمت رژیم سوریه و رژیم ایران است

با نزدیک شدن کنفرانس، دولت ایران خواستار دعوت از رژیم سوریه برای شرکت در این کنفرانس شد. کاملا طبیعی بود که کشور میزبان، یعنی پادشاهی سعودی، این درخواست را رد کند، زیرا رژیم اسد خود باعث این مشکل است، و اگر این رژیم راه حل مسالمت آمیز مصوب در کنفرانس ژنو-۱ را می پذیرفت، داعش اصلا بوجود نمی آمد، و این هرج و مرج، خونریزی و آوارگی میلیونها نفر انسان اتفاق نمی افتاد. این رژیم اسد بود که زندانیان القاعده را آزاد کرد، و بخشهایی از سوریه را به داعش سپرد تا به ارتش آزاد سوریه آسیب برساند. و بالاتر از همه، اگر داعش تا کنون ۵۰۰۰ هزار نفر کشته است، رژیم سوریه ۲۰۰ هزار غیرنظامی این کشور را به کام مرگ فرستاده است.

بنابراین، در جنگ با دهشت افکنی و تروریسم نمی توان با کسی همکار شد که دستانش به خون آغشته است!

با این همه، دولت ایران اعلام کرد که مشارکت رژیم اسد پیش شرط حضور این کشور است. روسیه نیز به دنبال ایران رفت، و گفت که کنفرانس ضد داعش را بایکوت می کند. در اینجا سخنان پرشور برای مبارزه با تروریسم جای خود را به دفاع از داعش داد و اینکه این کنفرانس بر علیه مردم سوریه و عراق و طرحی برای اشغال مجدد است. و این علاوه بر مطالب بی‌پایه و اساسی بود که در دو سه روز گذشته در رسانه خود منتشر کردند.

این موضوع ما را بیش از پیش متقاعد کرد که داعش در خدمت رژیم سوریه و رژیم ایران است، مخصوصا در سوریه و اگر نه در تمامیت عراق. در لحظات حساس سقوط موصل، بسیاری از آن بیم داشتند که بغداد از دست برود، پس آنها نیازمند پشتیبانی نظامی آمریکا و پشتیبانی سیاسی پادشاهی سعودی برای نجات رژیم عراق در بغداد بودند.

هم اکنون صدای تبلیغات ایرانیان در روزنامه ها، کانالهای تلویزیون ماهواره ای، تویتر و دیگر رسانه های اجتماعی بلند شده است. این تبلیغات به دنبال آن است تا در باره اهداف کنفرانس ایجاد شک و شبه کند، حقایق را وارونه جلوه دهد، و وانمود کند که مبارزه با داعش به نفع کشورهای غربی است.

حقیقت این است که کشورهای منطقه دو سال است که از جامعه جهانی- و بویژه ایالات متحده آمریکا- می خواهند تا در مقابله با گروههای تروریستی با آنها همکاری کنند. متاسفانه کاخ سفید به این درخواست ها توجهی نکرده است. به دنبال فشارهای بین المللی، و پس از جنایت های داعش و النصره و پس از آنکه هزاران غیرنظامی از گروهها و قومیت های مختلف کشته و آواره شدند، رئیس جمهور آمریکا مجبور به اقدام شده است. ایران و رژیم سوریه از این اقدام بین المللی هراسان هستند، زیرا داعش نقشی مخرب در مقابل ارتش آزاد سوریه ایفا می کند، زیرا آمریکائیان ، برای اولین بار متوجه شدند که حمایت از ارتش آزاد سوریه تنها راه برای ایجاد یک رژیم سیاسی جایگزین برای رژیم از کار افتاده بشار اسد است، رژیم سیاسی جدیدی که می تواند با تروریسم مبارزه کند. به همین دلیل ایران و روسیه تصمیم گرفته اند دست به تبلیغات علیه کنفرانس جده بزنند و کمپین جهانی همکاری برای مبارزه با تروریسم را تحریف کنند. اکنون بسیاری از گروههای سیاسی، همچون اخوان المسلمین هم همین تبلیغات ایرانیان را تکرار می کنند.

ادامه در سایت العربیه
http://goo.gl/21JQRN

هادی البحره رئیس ائتلاف سوریه نيز هشدار داد: از بین بردن داعش تا زمانی که دیکتاتوری اسد روی کار است امکانپذیر نخواهد بود …

عکس هایی از موبایل های اعضای کشته شده داعش

کلیپ های ویدئویی نشان می دهد که شماری از جنگجویان این گروه به زبان روسی صحبت می کنند. یکی از اعضای این گروه که به دست عشایر سنی عراق به اسارت درآمده است، دارای گذرنامه روسی و به زبان عربی فصیح صحبت می کند.

گزارش کامل در سایت العربیه:
http://goo.gl/hSEf8E

لازم به ذکر است روسیه هرگونه حمله هوایی آمریکا به مواضع گروه دولت اسلامی موسوم به داعش در خاک سوریه بدون موافقت سازمان ملل متحد «نقض واضح» قانون بین المللی و «عملی تجاوزکارانه» توصیف کرد!

در گذشته نیز مدارکی از گروه داعش توسط ارتش آزاد بدست آمده که نشاندهنده وابسته بودن این گروه به رژیم ایران و روسیه است:

http://j.mp/1s52S9M

مصطفی رحمانی مدیر ارشد اجرایی سایت هرانا انگليسی نیز مطالبی با "ذکر منابع" گرد آوری کرده که توضیح میدهد چگونه جمهوری اسلامی توسط داعش به اهداف خود در منطقه می رسد.

داعش در کردستان ایران کمپ های آموزشی برای جذب تندروهای سلفی کُرد و آموزش آنها دارد که بی شک این کمپ ها در کنترل سپاه پاسداران بوده و رژیم ایران از وجود آنان مطلع است

گزارش کامل در لینک زیر:
http://goo.gl/MXT1pY

آیا این سوال برای شما ایجاد نشده چرا با وجود رفتار وحشیانه داعش و کشتار جنون وار مردم توسط این گروه، گروه‌هایی که خود را اصلاح طلب معرفی‌ می‌نمایند نه تنها در شهر‌های مختلف دنیا بر علیه آنها تظاهرات اعتراضی تدارک ندیدند بلکه برخی‌ افراد در خیابان‌های لندن با پرچم داعش در تظاهرات‌ها شرکت کردند؟

یا چرا پس از انفجار مساجد و امام زاده‌ها، هیچ کفن پوشی در شهر‌های ایران جهت اعتراض به جنايات داعش به خیابان نیامد؟

چرا اصلاح طلبان چشمان خود را به روی جنایات جنون آمیز گروه داعش و سؤ استفاده آشکار حماس از کودکان بسته اند و در بیانیه‌های خود آنها را محکوم نمی کنند؟

هم اکنون صدای تبلیغات ایرانیان در روزنامه ها، کانالهای تلویزیون ماهواره ای، تویتر و دیگر رسانه‌های اجتماعی بلند شده است. این تبلیغات به دنبال آن است تا در باره اهداف کنفرانس ایجاد شک و شبه کند، حقایق را وارونه جلوه دهد، و وانمود کند که مبارزه با داعش به نفع کشورهای غربی است.

علی‌ خامنه‌ای علی خامنه‌ای در واکنش به دعوت نشدن جمهوری اسلامی به اجلاس هماهنگی و تصمیم‌گیری درباره چگونگی مبارزه با گروه «داعش» در پاریس: «من در این چند روزی که در بیمارستان بستری بودم، یک تفریح داشتم که عبارت بود از شنیدن صحبت‌های مقامات آمریکایی در زمینهٔ مبارزه با داعش، که واقعاً مایهٔ تفریح بود.»

http://goo.gl/V82GT0

مجید محمدی جامعه شناس سر شناس مقیم آمریکا، ۲۰ سوال را که خبر نگاران غربی باید از ظریف و روحانی بپرسند مطرح کرده است. در لینک زیر:

http://goo.gl/qTmAjR

به نظر شما کدام سوال ها ازمیان این ۲۰ سوال در اولویت هستند و به نظر شما چه پرسش‌های دیگری میبایست خبرنگاران غربی بپرسند که در میان سوال هایی که آقای مجید محمدی طرح کرده دیده نمی‌شود.

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 18, 2014 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: