RSS

وقتی که دیکتاتور از کمپین دراویش دچار وحشت میشود!

20 Sep

‫وقتی که دیکتاتور از کمپین دراویش دچار وحشت میشود!


Timeline Photos
وقتی که دیکتاتور از کمپین دراویش دچار وحشت میشود!

در حالیکه حسن روحانی در مصاحبه اخیرش درباره داعش عراق گفت که«گروهی می‌خواهند برای منافع دیگران یا منافع خود، انسانیت را زیر پا بگذارند. از نظر ما فرقی نمی‌کند، (فرد)مسلمان باشد، مسیحی باشد، یهودی باشد یا هر دین دیگری داشته باشد، یا اینکه تابعیت کدام کشور را داشته باشد» بنا به گزارش سایت "مجذوبان نور، پایگاه خبری دراویش گنابادی" بیش از ۴۵۰ نفر از دراویش پس از تجمع مقابل دادستانی تهران توسط نیروی انتظامی که تحت فرمان وزارت کشور دولت امید و اعتدال است بازداشت و پس از ضرب و شتم به حدود ۱۵ کلانتری‌ منتقل شده‌اند.

بنا به گزارش دویچه وله،برخی از دراویش را هم پس از دستگیری هنوز (بعد از ظهر روز شنبه) نتوانسته‌اند به کلانتری منتقل کنند چون ظاهرا نیروهای امنیتی برای انتقال این دراویش به کلانتری ون پلیس کم آورده‌اند. عده از دراویش پس از دستگیری مقابل دادستانی نگه داشته‌اند و در انتظار رسیدن ماشین‌های خالی برای انتقال به کلانتری هستند
و تعدادی از دراویش حین بازداشت مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند حتی خانم‌هایی که جزو دراویش بودند یا از خانواده دراویش بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفته‌اند.

خانواده‌های دراویش زندانی و جمعی ۲۰۰۰ نفره از دراویش گنابادی در قالب کمپینی به نام "کوچ دراویش از ایران به زندان اوین" در پی حمایت از دراویش زندانی بوده وضمن تجمع سکوت در حالیکه دست‌ها و چشم‌های خود را بسته بصورت نمادین با پارچه های سفید بسته بودند در مقابل دادستانی اعلام کرده‌اند به دلیل این‌که ایران به زندانی بسیار بزرگ برای دراویش تبدیل شده، بهتر است دراویش را زندانی کنند و دراویش خودخواسته به زندان بروند.

حدود سه هفته از اعتصاب غذای ۹ فعال حقوق دراویش گنابادی محبوس در زندان‌های اوین تهران و نظام شیراز می‌گذردو خطر مرگ آنها را تهدید می‌کند. در همین زمینه "کانون مدافعان حقوق بشر" در نامه‌ای سرگشاده که روز شنبه ۲۰ شهریور منتشر کرد از بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد خواست که "مقام های ایرانی را به مدارا در برابر دراویش مجاب" کند.

حال عزیزان به نظر شما سخنان حسن روحانی و عملکرد او در راستای دفاع از حق مردم و مطالبه های به حقشان است و یا در حال زیبا سازی چهره دیکتاور در مقابل افکار عمومی کشورهای دیگر است؟!
قضاوت با شماست.
محمد رستگار
شنبه ۲۹ شهریور

Advertisements
 
Leave a comment

Posted by on September 20, 2014 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: