RSS

Ghoncheh Ghavami, an Iranian British lawyer who went to Iran for visit and got…

05 Oct

Ghoncheh Ghavami, an Iranian British lawyer who went to Iran for visit and got arrested for being in front of Tehran's Stadium to watch a Soccer game, had also voted in Iran's 2013 elections and encouraged her friends to vote for Rouhani and his IS ' Sharia Law' regime to rule over her country. Unfortunately, she too had become a victim of Sharia law and the same people she supported and appeased locked her up in prison with false and fabricated accusations.
I am very sorry for her and her family, but she as a 'lawyer', should have known better that encouraging everyone to vote for Sharia law has such consequences too and Rouhani would not make any difference for Iran since Iran's constitution is ruled by the Islamic law.
Very disappointing, disheartening and sad.

Shabnam Assadollahi
5 oct 2014


Timeline Photos
غنچه قوامی در اعتراض به ادامه بازداشتش دست به اعتصاب غذا زده است

مادر غنچه قوامی، فعال حقوق زنان که بیش از سه ماه است در زندان اوین تهران زندانی است، می‌گوید که دخترش از روز چهارشنبه (۹ مهر-۱ اکتبر) دست به اعتصاب غذا زده است.

سوسن مشتاقیان که روز شنبه (۱۲ مهر-۴ اکتبر) موفق شد بعد از نوزده روز ممنوعیت ملاقات با دخترش، او را ببیند، در صفحه‌ی فیسبوکش نوشت که “غنچه” از «بلاتکلیفی صد روزه کلافه شده» و با توجه به این‌که «خیلی وقت است بازجویی ندارد» گفته که «دیگر تحمل نمی‌کند» و در اعتراض به ادامه‌ی بازداشت موقتش، «اعتصاب غذا می‌کند».

خانم مشتاقیان با اعلام این‌که تا زمانی که «غنچه اعتصاب غذایش را نشکند»، خودش نیز «لب به غذا نمی‌زند»، گفته که در همان روز چهارشنبه، شخصی به اسم “دهلوی” به دیدن دخترش رفته و «سعی کرده وکیل رسمی‌اش علی‌زاده طباطبایی را عزل، و خودش را به عنوان وکیل به او تحمیل کند».

به گفته‌ی وی، این فرد «حتی می‌خواسته با فشار به غنچه اتهامات جدید وارد کند».

غنچه قوامی، دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی حقوق در دانشگاه سواز لندن، از روز نهم تیرماه و ده روز پس از بازداشت چند ساعته‌اش در جریان تجمع شماری از زنان در مقابل “استادیوم آزادی” با هدف ورود به استادیوم والیبال، دستگیر و به بند دو-الف سپاه پاسداران در زندان اوین تهران منتقل شد.

پس از بازتاب گسترده‌ء بازداشت او ، غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخن‌گوی قوه‌ی قضاییه جمهوری اسلامی را به واکنش وادار کرد. او روز ۳۱ شهریورماه در نشست خبری خود گفت: «برخلاف تبلیغاتی که در این زمینه صورت گرفت پرونده ایشان ربطی به موضوع ورزش ندارد، هر چند که در یک نقطه مربوط به این امر صورت گرفته باشد.»

در همین ارتباط، محمودعلی‌زاده طباطبایی، وکیل خانم قوامی، روز ششم مهرماه با بیان این‌که پرونده‌ی موکلش به شعبه‌ی اول دادگاه انقلاب تهران ارسال شده، به خبرگزاری ایسنا گفت که اتهام او در این پرونده «تبلیغ علیه نظام» است.

گفتنی است، غنچه قوامی که هم‌زمان دارای تابعیت بریتانیا نیز است، در اسفندماه سال گذشته پس از پایان تحصیلش در انگلستان به ایران بازگشت. او در انتخابات سال گذشته‌ی ریاست جمهوری اسلامی در ایران، از حامیان حسن روحانی بود و در لندن به وی رای داده بود.

غنچه قوامی در آخرین پست فیسبوک خود نوشته بود : "… رفع ممنوعيت ورود زنان به ورزشگاه ابتدايی ترين و كم هزينه ترين اقداميست كه دولت روحانی در حوزه زنان می تواند انجام دهد" !

حسن روحانی در جریان سفر اخیرش به نیویورک، در جلسه‌ی پرسش و پاسخ در “بنیاد امریکای نوین”، یکی از حضار از روحانی در نیو یورک پرسیده بود: شما در مراسم شام پارسال گفتید همه ایرانیها بیایند ایران. غنچه قوامی آمد و دستگیر شد.

رئیس دولت "تدبیر و امید" پاسخ داده بود: امسال هم بیایید شام!

همچنین روحانی روز چهارشنبه گذشته ۲ مهر در جلسه‌ای در بنیاد "امریکای نو" در پاسخ به سوال "فرید زکریا"، گرداننده‌ی جلسه در خصوص حکم «زندان و شلاق» صادرشده برای تعدادی از جوانان سازنده‌ی یک موزیک‌ویدئوی "بی‌ضرر" برای آهنگ "خوشحال" (Happy) : بازداشت چند جوان در ایران مساله مهمی نیست!

«ما خیلی مشکلات در جهان داریم تا بخواهیم درباره‌ی بازخواست چند نفر که یک مساله‌ی "عادی" است صحبت کنیم.»

محمد خاتمی هم در روز‌های اخیر گفته است: ما در انتخابات شرکت نکرديم که دوستان ما روی کار بيايند بلکه نظر ما اين بود که روال ها و رويکردهای نادرست اصلاح شود و بحمدالله دولت و رييس جمهوری داريم که رويکرد خوبی دارد.

«غنچه قوامی تهدید شده به زندان قرچک فرستاده خواهد شد»

عفو بين الملل در بيانيه ای دراينباره آورده است که خانم قوامی پس از آزادی (پس از بازداشت موقت) به يکی از دوستان خود گفته بود که در بازداشت کوتاه مدتش به سيلی زده شده و بر روی زمين کشيده شده بود و آثار کبودی بر بدن او مشهود بوده است.

در تصویر: رامين مهمانپرست سخنگوی سابق وزارت خارجه در دولت احمدی نژاد و سفير فعلی جمهوری اسلامی در لهستان و همسرش در حال تماشای مسابقه واليبال!

غنچه قوامی ۲۷ خرداد ۱۳۹۳ در صفحه فیسبوک خود نوشته بود:

تهديد مي كنند : " هوا كه تاريك بشه، جمعتون مي كنيم." مي گويند كه نيرو براي حفظ امنيت ما در داخل ورزشگاه ندارند، در حاليكه به تعداد ما مامور براي تهديد و ارعاب آورده اند. مي گوييم ورود زنان به ورزشگاه هيچگونه منع قانوني و شرعي ندارد. مي گويند "دستور" است و مثل هميشه مامورند و معذور. سرهنگ عرب سرخي مي گويد: " گوشتون رو عين موش مي گيرم و پرتتون مي كنم توي ون". نماينده معاونت زنان رياست جمهوري به حمايت از تجمع كنندگان آمده است و وعده برگزاري جلسه با حضور معترضين و سردار ساجدي و استاندار و … مي دهد. رفع ممنوعيت ورود زنان به ورزشگاه ابتدايي ترين و كم هزينه ترين اقداميست كه دولت روحاني در حوزه زنان مي تواند انجام دهد. وزير ورزش مسابقه قبلي را به طور سمبليك با خانواده خود در ورزشگاه به تماشا نشسته است، كه نشان دهد از ورود زنان حمايت مي كند. يك سال گذشته و اين حمايت ها راه به جايي نبرده است. حتي براي تماشاي مسابقات واليبال و بسكتبال كه تا دو سال پيش براي زنان مجاز بود. كار كار خودمان است، بايد جمع شويم و آنقدر پشت در ها بايستيم تا مجوز حضورمان صادر شود.

http://goo.gl/6KWCHQ

ژیلا بنی‌ یعقوب نیز نوشته بود:

چرا جمهوری اسلامی به جامعهٔ بین‌المللی تعهد میدهد اما به تعهدات خود عمل نمیکند؟

http://goo.gl/tYqZZ0

 
Leave a comment

Posted by on October 5, 2014 in Uncategorized

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: